вторник, 11. август 2020. Вести денес: 26
home Хроника

Обљубена малолетничка од струмичко

Обљубена малолетничка од струмичко

На 01.08.2020 во 06.00 часот во СВР Струмица, 40 годишна жителка од струмичко село пријавила дека С.К. (23) извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус