среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 92
Во живо

Изјава на Мицкоски и Папазов

home Хроника

Обивале банкомат во Бутел, две лица завршиле зад решетки

Обивале банкомат во Бутел, две лица завршиле зад решетки

На 14.03.2020 во 02.52 часот на ул.„Лазар Трповски“ од полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода Б.Ж.(35) и Д.М.(41) и двајцата од Руската Федерација, бидејќи истите биле затекнати како обиваат банкомат.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021