недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Обиен стан на пратеничка од СДСМ

Обиен стан на пратеничка од СДСМ

Домот на пратеничка на СДСМ вчера бил мета на крадци.

-И.С. пријавила дека на ул.Мирослав Крлежа во Скопје насилно е отворена влезната врата од станот, е наведено во полицискиот билтен.

Курир побара појаснување од Министерството дали е нешто одземено од станот на пратеничката и колкава штета е причинета.

Оттаму истакнаа дека се уште се работи на случајот и утврдување на точната ситуација, па не можат прецизно да одговорат дали и што е украдено од станот.

Парламентарни избори 2020