сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 69
home Хроника

Обид за убиство во Куманово, уапсено едно лице

Обид за убиство во Куманово, уапсено едно лице

Кумановската полиција, вчера го лиши од слобода, 43-годишниот кумановец Љ.М поради сомнение дека извршил кривично дело „убиство во обид“, соопштија денеска од СВР Куманово.

Според полицијата, Љ.М. на 2. септември во 21.45 часот, во стан на улицата „Доне Божинов“ со остар предмет му нанел две убодни рани во пределот на градите на 40-годишниот кумановец Н.Д., а со чаша го удрил по главата 47-годишниот М.С., по што побегнал.

Љ.М. е задржан во полициската станица за понатамошна постапка.