петок, 25. ноември 2022. Вести денес: 109
home Хроника

Обид за убиство во Куманово: Му го расекол лицето на сограѓанин, па избегал

Обид за убиство во Куманово: Му го расекол лицето на сограѓанин, па избегал

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Р.М.(60) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “убиство во обид“, информираат од полицијата.

Имено како што велат од МВР, на 15.09.2018 година околу 15,00 часот во Куманово на улицата „Бранко Богдановски-Гуцман“ пријавениот со употреба на нож му нанел расекотини на С.С. (45) од Куманово, во пределот на лицето и раката, по што се дал во бегство.

Коронавирус