среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 168
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Обид за силување во Велес

Обид за силување во Велес

На 18.01.2021 во 23:30 часот во СВР Велес, 38-годишна жена од Велес пријавила дека околу 23:00 часот, додека се движела кај место викано „Жолта ограда“, едно лице се обидело да изврши обљуба.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус