четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 43
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Обид за силување во Негорци, сторителот уапсен

Обид за силување во Негорци, сторителот уапсен

Во текот на денeшниот ден, меѓу 14 и 14.30 часот, во село Негорци во семејната куќа непознат сторител се обидел да ја силува врз Ј.Т., информираат од СВР Струмица.

– По пријавувањето на настанот веднаш се преземени итни службени мерки и активности со координирање на сите служби на теренот, при што по еден час е пронајден сторителот и е лишен од слобода – стои во соопштението на струмичката полиција, од каде додаваат дека станува збор за лицето И.Н. од село Мелница, Велешко.

Лицето е задржано во просториите на ОВР Гевгелија и во координација со Основното јавно обвинителство ќе следува понатамошно постапување по пријавениот настан.

Парламентарни избори 2020