сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 53
home Хроника

Обид за силување утрово во Куманово- еве ги деталите

Обид за силување утрово во Куманово- еве ги деталите

Непознат маж ноќеска се обидел да силува 35-годишна жена во Куманово, соопштија денеска од СВР Куманово.

Инцидентот се случил во 03:50 часот на улицата „11 Ноември“. Напаѓачот не успеал во намерата и побегнал.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус