четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 45
home Хроника

Обид за силување на тинејџерка во Скопје

Обид за силување на тинејџерка во Скопје

На 03.02.2021 во 11:30 часот, во Полициска станица Центар, Ј.К.(18) од Скопје, пријавила дека околу 03:30 часот, во близина на угостителски објект на ул.„Јордан Мијалков“, во куќарка за обезбедување до објект кој бил во изградба едно лице недолично се однесувало и се обидело да изврши полови дејствија врз пријавителката, но не успеало.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

ЕУРО 2020

Македонија