вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 138
home Хроника

Обид за силување: Девојка нападната во Градски парк во Скопје

Обид за силување: Девојка нападната во Градски парк во Скопје

На 23.09.2020 во 14.13 часот во Полициската станица Центар, 23-годишна девојка од Скопје пријавила дека во близина на фонтаната во Градски парк, машко лице се обидело да изврши обљуба.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус