среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 66
home Хроника

Обид за обљуба во гостиварско

Обид за обљуба во гостиварско

Дваесет и тригодишен маж вчера во 22 часот и 25 минути во СВР Тетово пријавил дека претходниот ден околу 1 часот Ј.М.(21), од гостиварско, физички ја нападнал и се обидел да изврши обљуба врз неговата сестра, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус