недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 157
home Хроника

Обид за киднапирање во Прилеп

Обид за киднапирање во Прилеп

На 04.04.2021 во 00.30 часот полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле А.З. (26) од Прилеп по пријава од А.Р.(44) од Прилеп дека на 03.04.2021 околу 21,00 часот А.З. насилно ја однело нејзината ќерка со патничко моторно возило „голф“. Известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Коронавирус