понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Обид за бугарски воз во струшко

Обид за бугарски воз во струшко

Полицијата во струшкото село Мислешево спречи обив за „бугарски воз“.

Денеска во 17:15 во СВР Охрид било пријавено дека на гласачкото место број 1863/1  во основното училиште „Јован Крежески“ во село Мислешево, А.М.(32) зел гласачко ливче и ливчето го ставил во џеб, а се обидел други две различни ливчиња да стави во гласачка кутија, но не успеал.

После тоа, тој го напуштил местото. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус