петок, 9. декември 2022. Вести денес: 182
home Хроника

Обесен маж пронајден во парк шумата Гази Баба

Обесен маж пронајден во парк шумата Гази Баба

Случаен минувач вчера околу пладне пријавил дека додека трчал во парк шумата „Гази Баба“, во летниковец го видел телото на С.З.(38) од Скопје обесено на греда.

Од страна на доктор од итна медицинска помош е констатирана смрт, а по наредба на јавен обвинител, телото е дадено на судска медицина за обдукција.

Qatar 2022