петок, 13. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Новороденче почина од задушување

Новороденче почина од задушување

На 01.01.2018 година во 07,30 часот пријавено е од страна на лекар, дека во с.Трипатница, во ромската населба, во семејниот дом, починало новороденче (старо околу 10 дена).

Смртта настанала околу 03,00 часот, веројатно поради задушување.

Известен е Јавен обвинител, а телото на новороденчето е предадено за обдукција.

Коронавирус