четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 74
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Хроника

НОВИ ФОТОГРАФИИ од гробницата на патот кон Јасен

НОВИ ФОТОГРАФИИ од гробницата на патот кон Јасен

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка, дознава КУРИР.

Според првичните неофицијални информации, гробницата е пронајдена после полициската станица на патот кој води кон Козјак.

Според нашите информации на терен пристигнал јавен обвинител, при што беше започнато со копање.

Очекуваме повеќе информации во текот на денот.

ФОТО: Курир

Коронавирус