недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 77
home Хроника

Нови детали за трагедијата кај Драчево во која 5 лица загинаа

Нови детали за трагедијата кај Драчево во која 5 лица загинаа

Според неофицијални информации, три лица починаа на лице место, а две со тешки повреди им подлегнале на скопските клиники во тешката сообраќајка која што се случила на излезот на скопско Драчево ноќеска околу полноќ.

Сепак напоменуваме дека ова се неофицијални податоци од терен.

Во трагичната сообраќајка учествувале автомобил рено и камион за собирање смет, со засега непознати регистерски табли.

Сообраќајот во моментов се пренасочува, а на лице место може да се забележи силно полициско присуство, болнички и пожарникарно возило.

Полицијата најавува повеќе детали за трагедијата во утрешниот ден.

Коронавирус