сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 79
home Хроника

Нови детали за смртта на девојката во скопско Волково

Нови детали за смртта на девојката во скопско Волково

Немало траги на насилство врз телото на младата девојка која утрово беше пронајдена мртва во скопско Волково. Полициски извори велат дека најверојатно станува збор за ненасилна смрт.

Девојката, според неофицијални информации имала здравствени проблеми.

Од МВР само го потврдуваат случајот но не откриваат повеќе детали.

Коронавирус