четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 62
home Хроника

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА НАПАДОТ: Што правел полицаец на маса со групата од Грчец?

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА НАПАДОТ: Што правел полицаец на маса со групата од Грчец?

На 01.12.2019  околу 00,35 ч. пријавено е пукање од огнено оружје во хотел Александар Палас во Скопје. Повредени лица нема.

Според пријавеното, додека во ресторанот на хотелот седеле Е. И. (21), Е. И. (25), О. Б. (35), К.И. (41) и Љ.Ќ. (25) три лица почнале да пукаат кон нив.

Тогаш Љ.Ќ., полициски службеник кој не бил на работа, испукал од службениот пиштол кон нив, по што тие заминале.

Но тука се поставува прашањето што барал на маса полициски службеник со криминалната група од Грчец?

Повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.

 

Коронавирус