понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Хроника

Нова трагедија во Македонија: Момче загина во сообраќајка

Нова трагедија во Македонија: Момче загина во сообраќајка

На 22.06.2018 година околу 22:40 часот на патот с.Ропотово-с.Лажани се случила сообраќајна незгода.

Патничко моторно возило „Голф“ со битолски регистарски ознаки управувано од Е. Ј. (18) од с.Саждево-Крушево излетало од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди  се здобиле возачот и сопатникот М. М. (16) од с.Саждево при што се префрлени во Градската општа болница во Прилеп.

На 23.06.2018 година во 02.10 часот Е.Ј  починал .

Увид на лице место извршила екипа од ПС-Прилеп.

Коронавирус