понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 136
Во живо

Следете во живо: Live chat со Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

home Хроника

Нова тешка сообраќајка- Во прекин сообраќајот на патот Штип – Радовиш

Нова тешка сообраќајка- Во прекин сообраќајот на патот Штип – Радовиш

Поради сообраќајна незгода попладнево целосно е во прекин сообраќајот на магистралниот пат Штип – Радовиш пред село Лакавица.

Како што соопшти АМСМ, одвивањето на сообраќајот на овој патен правец е во прекин од 18:00 часот.

Коронавирус