петок, 13. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Нова несреќа ја потресе Македонија: Возило со мигранти удрило во камион и се самозапалило- има повредени

Нова несреќа ја потресе Македонија: Возило со мигранти удрило во камион и се самозапалило- има повредени

Возило со мигранти што се движело на патниот правец Демир Капија -Неготино во близина на бензинската пумпа „ДЕП” удрило во задниот дел на товарно возило што се движело во ист правец и се самозапалило.

Во несреќата, како што потврдуваат од полицијата, има повредени лица.
Моментално на местото на несреќата увид вршат јавен обвинител и полицијата, а повеќе информации се најавуваат за подоцна.

Коронавирус