понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 67
home Хроника

Нов смртен случај во затворот во Шутка, почина 23-годишно момче

Нов смртен случај во затворот во Шутка, почина 23-годишно момче

Директорот на КПУ Затвор – Скопје, Есад Рахиќ ја потврди информацијата дека пред околу 1 час почина 23-годиншно момче во притвор во Шутка.

-Се работи за 23-годишно момче, кое е во притвор од декември минатата година, изјави Рахиќ, пренесуваат дел од медиумите во земјата.

Тој демантираше дека притвореникот бил во карантин изминатите неколку дена, а повеќе детали најави по истрагата која се спроведува во моментов, но и обдукцијата на починатото лице.

Коронавирус