недела, 19. септември 2021. Вести денес: 22
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Нов напад од куче во Скопје – девојче заврши во болница

Куче нападна 15-годишно девојче од Скопје.
Нов напад од куче во Скопје – девојче заврши во болница

Како што информираат од МВР, вчера во 13.15 часот М.Н. (40) од Скопје пријавила дека на 20.12.2017, додека нејзината 15-годишна ќерка се движела со нејзината другарка по сервисната улица на бул. „3-та Македонска Бригада“ во Скопје и се приближило куче и ја каснало во пределот на десната и левата подколеница.

Коронавирус