вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 39
home Хроника

Носеле марихуана, па завршија со лисици на рацете

Носеле марихуана, па завршија со лисици на рацете

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица Гостивар, на 13.01.2019 околу 23 часот и 45 минути, на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар ги лишиле од слобода  А.И.( 24 ) од Гостивар и  Т.С.( 25 ) од   Долна Бањица.

Кај нив била пронајдена марихуана.

Лицата се задржани во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус