четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Нормализиран сообраќајот на патот Битола-Демир Хисар

Нормализиран сообраќајот на патот Битола-Демир Хисар

Целосно е нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Битола- Демир Хисар кај селото Лисолај каде се случи сообраќајна незгода во која загина едно лице.

Сообраќајот е нормализиран од 13 часот, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

На овој патен правец претпладнето се случи сообраќајка меѓу камион и трактор при што загина совозачот во тракторот.

Коронавирус