четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Нормализиран сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје

Нормализиран сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје

Нормализиран е сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје, кај бензинската пумпа „Окта“.

Како што информираат од Автомото сојузот на Македонија, сообраќајот е нормализиран во 18:37 часот, а поради сообраќајна несреќа беше во прекин од 15:15 часот.

Коронавирус