четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 131
home Хроника

Ноќна драма во Скопје: Пукано од возила во движење- еве ги деталите

Ноќна драма во Скопје: Пукано од возила во движење- еве ги деталите

На крстосницата на улица „Софиска“ со улицата „Московска“ во Скопје, синоќа околу 22:45 часот од две патнички возила „Ауди“ во движење било пукано кон патничко возило „Мерцедес“.

Како што е наведено во полицискиот билтен, на местото на настанот излегле полициски службеници и при преглед на теренот биле пронајдени четири чаури калибар 9 милиметри.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус