вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 51
home Хроника

Незгода на патот Охрид-Кичево, две лица повредени

Незгода на патот Охрид-Кичево, две лица повредени

На 31.08.2019 во 21:00 часот било пријавено дека на магистралниот пат Охрид – Кичево, кај Копачка, С.Р.(59) од Тетово управувајќи патничко моторно возило „Пасат“ со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот, а со тешки телесни повреди се здобила сопатничката С.А.(62), по што биле пренесени во Медицинскиот центар Кичево.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Коронавирус