вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Несреќа во скопско- Тешко повредени двајца малолетници

Несреќа во скопско- Тешко повредени двајца малолетници

Двајца малолетници по полноќ биле тешко повредени во сообраќајка која се случила во селото Марино, скопско.

Десет минути по полноќ на улицата „532“ во селото Марино, скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „шкода фабиа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 49-годишниот Т.Г. од Скопје и мотоцикл „линбен“ управуван од малолетник, а на кој се превезувал друг малолетник.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата малолетници кои биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус