недела, 9. август 2020. Вести денес: 72
home Хроника

Несреќа во скопско: Пред двор со автомобил удрил во малолетниот внук

Несреќа во скопско: Пред двор со автомобил удрил во малолетниот внук

На 31.07.2020 во 12.30 часот било пријавено дека пред дворно место на ул.„3“ во с.Батинци,скопско, Р.Б.(27) од с.Цветово, скопско управувајќи патничко моторно возило „пасат“ удрил во негов малолетен внук од с.Цветово.

По незгодата, малолетникот бил пренесен од возачот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Коронавирус