петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Несреќа во Македонија: Тешко повредено едно лице

Несреќа во Македонија: Тешко повредено едно лице

Едно лице е повредено во тешка несреќа кога се судриле автомобил и велосипед на патот Плитишта-Струга.

Во 11.30 часот во населба Плитишта-Струга се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „цитроен“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 65-годишниот Е.Б. од селото Боровец, струшко, и велосипед управуван од 65-годишниот М.К. од Струга.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил М.К. и бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Струга.

Коронавирус