вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 187
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Хроника

Несреќа во Македонија: Тешко повреден работник

Несреќа во Македонија: Тешко повреден работник

Работник од Виница со тешки телесни повреди е донесен во болница во Кочани.

Во 21 часот и 40 минути синоќа во Полицијата во Виница е пријавено дека во Медицински центар Кочани со повреди во пределот на десната потколеница е донесен 54-годишниот П.С. од селото Истибања, Виница кои според пријавеното, ги здобил за време на работа во фабрика во Виница.

Се работи на расчистување на случајот.

Локални избори 2021