петок, 31. март 2023. Вести денес: 43
home Хроника

Несреќа во Крушево: Жена-параглајдерист со тешки повреди примена во болница

Несреќа во Крушево: Жена-параглајдерист со тешки повреди примена во болница
фото илустрација

Тешка несреќа се случила попладнево во Крушево, дознава Скај. Според информациите до кои дојде порталот, жена која најверојатно е државјанка на Кина со скршеници на двете нозе била примена во амбулантата во село Норово.

Жената била параглајдерист.

Причината и детали за несреќата засега не се познати, а наскоро се очекува и детална информација од МВР.