вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 165
home Хроника

Несреќа на патот на патот Гостивар-Кичево: Изгубил контрола над мотоциклот и паднал на коловозот

Несреќа на патот на патот Гостивар-Кичево: Изгубил контрола над мотоциклот и паднал на коловозот

Мотоциклист се здобил со тешки телесни повреди при несреќа на патот Гостивар-Кичево.

Како што информира МВР 23 јули околу 8 часот и 30 минути на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на отворените сепарации, 54-годишниот Е.М. од гостиварското село Балиндол, управувајќи мотоцикл „Трува“ со гостиварски регистарски таблици, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Е.М. и бил пренесен во гостиварската болница. Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Коронавирус