среда, 2. декември 2020. Вести денес: 62
home Хроника

Несреќа на автопатот Неготино-Градски: Сообраќајот целосно во прекин

Несреќа на автопатот Неготино-Градски: Сообраќајот целосно во прекин

АМСМ преку вонредно соопштение попладнево информираше дека сообраќајот на автопатот Неготино-Градско е целосно во прекин.

-Од 15:00 часот сообраќајот на автопатот Неготино-Градско е во прекин поради случена сообраќајна незгода и се пренасочува по стариот регионален пат – информираат од АМСМ.

Коронавирус