недела, 5. јули 2020. Вести денес: 111
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Хроника

Несреќа кај Криволак: Товарен воз удрил во Авганистанец

Несреќа кај Криволак: Товарен воз удрил во Авганистанец

На 02.06.2020 во 16.38 часот било пријавено дека во непосредна близина на железничка станица „Криволак“, при разминување на два товарни воза помеѓу два колосеци, товарниот воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Скопје удрил во Е.О. од Авганистан.

-Притоа, Е.О. се здобил со повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од Полициската станица Неготино.

Парламентарни избори 2020