недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 77
home Хроника

Несекојдневна кражба: Извршиле разбојништво на бензинска пумпа во „Горно Лисиче“- еве што одзеле

Несекојдневна кражба: Извршиле разбојништво на бензинска пумпа во „Горно Лисиче“- еве што одзеле

На 29.03.2019 во 03.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на улица „Горно Лисиче“ во Скопје две лица извршиле разбојништво и одзеле пари и цигари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус