понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Несекојдневен случај: Од театарот Комедија украле гасен пиштол, револвер и електрошок

Несекојдневен случај: Од театарот Комедија украле гасен пиштол, револвер и електрошок

На 11.04.2019 во ПС-Центар од страна на Национална установа-Театар Комедија пријавено е кражба на гасен пиштол, револвер и електрошок, што се употребувале во претстави.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус