петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Непознат сторител украл агрегат за предавател на базна станица

Непознат сторител украл агрегат за предавател на базна станица

На 04.11.2020 во СВР Битола било пријавено дека во периодот од 14.08.2020 до моментот на пријавување непознат сторител извршил тешка кражба на агрегат за предавател на базна станица, сопственост на мобилен оператор, во атар на с.Слепче, демирхисарско.

Според пријавеното, сторителот со употреба на сила и подесен алат влегол во базната станица и ги одзел составните делови на агрегатот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус