недела, 16. мај 2021. Вести денес: 26
home Хроника

Непознат сторител извршил разбојништво во казино во Волково

Непознат сторител извршил разбојништво во казино во Волково

На 03.03.2019 во 08.35 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, било пријавено дека непознат сторител извршил разбојништво во казино во село Волково, скопско и со закана одзел пари од вработената.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус