среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 161
home Хроника

Непознат мотоциклист удрил 83 годишна баба на „Партизанска“ и побегнал

Непознат мотоциклист удрил 83 годишна баба на „Партизанска“ и побегнал

Непознато лице со мотоцикл синоќа на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје удри во 83-годишна жена пешак и побегна од местото. Жената се здобила со тешки повреди и била пренесена на лекување во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус