петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 167
Во живо

ВО ЖИВО: Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар

home Хроника

Нема повредени, само материјална штета во пожарот во викенд населбата во Кавадарци

Нема повредени, само материјална штета во пожарот во викенд населбата во Кавадарци

Локализиран е пожарот во викендичка во викенд населбата кај Кавадарци, во месноста Катуниште и подножјето на висорамнината Витачево.

Од Територијалната противпожарна единица информира дека за среќа, повредени нема. Причинета е само материјална штета, чија висина дополнително ќе се утврдува.

На лице место интервенираа седум пожарникари со три возила.

Од Територијалната противпожарна единица, која во овој период, покрај при пожари, е ангажирана и при дезинфекција и аеродезинфекција во општината, упатија апел до кавадарчани и росоманци да бидат внимателни, се со цел превентивно да делуваат, за да нема појава на пожари.

Локални избори 2021