четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 50
home Хроника

Нелегално се превезува огревно дабово дрво

Нелегално се превезува огревно дабово дрво

На 16.09.2021 околу 20:30 часот, при извршена контрола на локален пат помеѓу кичевските села Челопеци и Орланци, полициските службеници од ОВР Кичево затекнале товарно возило „Пежо“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од С.М.(33) од Кичево.

При извршен преглед, констатирано е дека во возилото, нелегално се превезува огревно дабово дрво.

Возилото и дрвната маса се одземени и предадени на претставници на Шумската полиција Кичево.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021