понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 54
home Хроника

Неколку тепачки во текот на вчерашниот ден- еве ги деталите

Неколку тепачки во текот на вчерашниот ден- еве ги деталите
илустрација

Неколку физички напади кои се случиле во текот на вчерашниот ден се евидентирани во полицискиот билтен.

Синоќа во 00.50 часот С.Д.(26) од Скопје пријавила дека околу 23:05 часот на подрачјето на Карпош, во казино каде била вработена, по претходно недоразбирање била физички нападната од И.И.(41) од село Сарај. Направен е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

Во 16:50 часот вчера Б.Д.(31) од Скопје пријавил дека во близина на трговски центар на подрачјето на Гази Баба, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, бил физички нападнат со тврд предмет од Е.Е.(25) и Џ.Е.(50), двајцата од Скопје.

Исто така, вчера во 17:30 часот било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба, поради меѓусебно нетрпение, е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка во која се употребени и остри предмети помеѓу С.М.(19), Ф.М.(18), од една страна и А.Ј.(23), од друга страна, сите од Скопје.

Се работи на расчистување на сите случаи.