понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 18
home Хроника

Неколку лица влегле во казино, па настанал хаос – нема да поверувате кога ќе дознаете што украле

Неколку лица влегле во казино, па настанал хаос – нема да поверувате кога ќе дознаете што украле

На 04.06.2021 околу 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека неколку лица со употреба на сила влегле во казино на ул.„Ангел Динев“ и одзеле сеф и каса со пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус