четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Неколку лица побарале медицинска помош по пожарот во „Буши“

Неколку лица побарале медицинска помош по пожарот во „Буши“

Причина за пожарот кој попладнево изби во хотелот „Буши“ неофицијално е плинска боца во кујната.

Пожарникарите го локализирале пожарот, а интервенирале и екипите на Брза помош. На десетина лица им била пружена медицинска помош поради вдушување чад. Поголемиот дел од нив се вработени во ресторанот на хотелот.

Неофицијално, хотелот се подготвувал за свадбена прослава со околу 300 гости.

Коронавирус