вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Некој ја излажал полицијата: Семејна тепачка во Чаир, различни пријави за тоа кој е напаѓачот

Некој ја излажал полицијата: Семејна тепачка во Чаир, различни пријави за тоа кој е напаѓачот

На 01.09.2021 околу 21.00 часот во СВР Скопје, Р.Ф.(37) пријавила дека во двор од куќа на подрачје на Чаир, по претходна расправија, била физички нападната од В.Ф.(40), С.Ф.(43) и Д.Ф.(18).

Во исто време било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.Ф. од една страна и С.Ф., З.Ф.(43), Д.Ф. и Н.Ф.(63), од друга страна, сите од Скопје.

По целосно документирање ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.