сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 52
home Хроника

Неготинец фатен со марихуана и 58 таблети

Неготинец фатен со марихуана и 58 таблети

29-годишниот С.А. е лишен од слобода откако кај него биле пронајдени марихуана и 58 таблети.

Вчера во 15.00 часот во Неготино, полициски службеници од Полициската станица Неготино од слобода го лишиле С.А.(29) од Неготино поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана и 58 таблети, велат од МВР:

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус