четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 110
home Хроника

Неексплодирана тромблонска мина пронајдена на нива во тетовско

Неексплодирана тромблонска мина пронајдена на нива во тетовско

Х.И.(42) пријавил дека во атарот на тетовско Долно Седларце, во месноста „Стевчево“, вчера додека бил на лов, во нива забележал неексплодирана тромблонска мина, која била кородирана.

-Извршен бил увид, а мината била подигната и транспортирана од претставник на Дирекцијата за заштита и спасување, информираат од МВР.

Коронавирус